JEZU, PRZEMIENIAJ NAS, NA CHWAŁĘ SWOJĄ

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

czym-sie-roznimy [2013/05/16 10:41] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +==== Czym się różnimy ====
  
 +**Czym instytuty różnią się od zakonów bezhabitowych?**
 +
 +Członkowie instytutów różnią się od zakonów w wielu aspektach: __stylem życia__,  __celem swojego istnienia__, __wypełnianiem ślubów__.
 +
 +**Styl życia:** osoby z instytutu najczęściej mieszkają same lub w rodzinach (siostry bezhabitowe mieszkają w klasztorach lub we wspólnych domach). Podejmujemy pracę jako osoby świeckie i jesteśmy też same odpowiedzialne za jakość tej pracy. Traktujemy ją jako jeden z aspektów apostolstwa.
 +
 + **Cel istnienia i powołania:** głównym celem istnienia IŚPP jest apostolstwo w świecie i niejako od strony świata. Tzn. działamy w nim jak osoby, które znają świat i chcą go przemieniać na Bożą chwałę.
 +
 + **Nasze śluby** realizujemy nieco inaczej niż ma to miejsce w przypadku zakonów, np. ubóstwo: nie rezygnujemy z majątku, czy pensji na rzecz swojej wspólnoty IŚPP. Staramy się jednak zarządzać dobrami materialnymi nie jako właściciele, ale jako szafarze. Tzn. traktujemy te dobra jako otrzymane od Pana Boga i z ich wykorzystania będziemy musiały Jemu zdać sprawę. Większe wydatki konsultujemy z naszymi odpowiedzialnymi. Staramy się także przychodzić z pomocą potrzebującym.
 +
 +====== ======
 +<html><hr color="#1b3862"></html>
Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.